Музей «Гідність та Честь українців»

Перший у Голосіївському районі музей, присвячений Революції Гідності та війні на Сході України, відкрито в школі №110.

     Музей розташовано в приміщенні школи. В ньому – Стіна Пам’яті, з інформацією про загиблих на війні мешканців Голосіївського району та стенд, присвячений  Небесній Сотні, речі, які належали загиблим бійцям, бойові експонати з зони АТО, імпровізована барикада, фото та речі учасників Революції Гідності, інсталяція «Вікно в «новоросію» (прямо на віконному склі наклеєно фото із зображенням зруйнованого війною Донбасу), стенд, присвячений окупації Криму тощо.

     А назвали його «Гідність і честь українців», об’єднавши цими словами цивільну і військову звитягу нашого народу. Його експозицію відкривають портрети героїв Небесної сотні та фотографії тих страшних подій із їх описом. Більшої наочності та ефекту присутності надає відвідувачам панорама, на передньому плані якої зібрані атрибути буремного Майдану – пляшки з «коктейлем Молотова», шини, бруківка, протигази, каски та щити, серед яких є й «трофейні», відбиті у «беркутовців». Поряд стоїть манекен, споряджений у типове обмундирування учасника бойовища у балаклаві і з пошматаним прапором у руці. А біля нього майже на всю стіну висить фотоколаж «Кати народу», через яких і виник кривавий Майдан та війна на Донбасі.

      У вітринах експозиції зібрано сотні експонатів із війни на Донбасі – різноманітна зброя та боєприпаси, серед яких є й трофейні, зокрема гранатомет «Муха», великі уламки від ворожих «Градів». Їх привезли сюди з району бойових дій організатори музею та їхні друзі волонтери й бійці передової. Над ними висять стенди з розповідями про «найгарячіші» бої: Іловайський котел, Дебальцево, Донецький аеропорт, Маріуполь. Є й чимало особистих речей учасників АТО – навіть загиблих, переданих музею їх рідними. На одній стіні – стела пам`яті з портретами 18 загиблих голосіївців із розповідями про них.

     Це не просто музей, це – патріотичний клуб, на базі якого, проводяться навчання для школярів – з медичної підготовки, вогневої підготовки тощо.

     Ініціатором проекту стала Київська міська спілка ветеранів та учасників  антитерористичної операції  Голосіївського  району  за підтримки Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Координаційного центру допомоги учасникам АТО, керівництва школи №110, Голосіївського районного військового комісаріату, волонтерів