Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,
За скоєний гріх розіп’ята живцем,
Прип’ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.
Багряна А.
36 років тому відбулась найбільша техногенна катастрофа в історії людства – вибух на Чорнобильській атомній електростанції.
26 квітня 1986 року змінило життя цілого покоління, зробило місто Прип’ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років. Ця катастрофа забрала життя тисячі людей та вплинула на життя мільйонів.
Сьогодні ми відзначаєм 36-ту річницю Чорнобильської екологічної катастрофи…
Ми досі відчуваємо біль Чорнобиля.
Багато людей хворіють…
Хтось досі шукає своїх зниклих друзів та рідних…
Скільки зруйнованих доль, скільки тривог та болю…
Заражені села і міста, ліси й поля….
Страхіття та жах, наче чорні ворони, несуть і досі печаль, смуток…
Освіта не може залишити цей трагічний факт минулого століття без уваги. Одним із завдань нашого закладу освіти є формування навичок у здобувачів освіти вболівати за долю своєї країни, які готові протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.
Щороку до пам’ятного дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у нашому закладі освіти проводиться низка виховних заходів: тематичні години спілкування, бесіди, виховні години, уроки пам’яті, перегляди документальних фільмів, ознайомлення зі збірками поезій учасників та свідків тієї страшної катастрофи.
26 квітня ми відзначаєм День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у нашій пам’яті.
Учні переконані, що кожен має завжди пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф.
Про Чорнобиль не говорять у минулому часі, бути обізнаним, вшановувати пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф — це настанови сьогодення. Сьогодні українцям доводиться знову ризикувати життям, щоб зупинити навіжених росіян. Вони загрожують світові, атакуючи українські атомні станції та залякуючи ядерною війною.
Ніколи знову!
Пам’ятаємо про подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС!
#Чорнобиль_у_серці
#СШ_№110_пам’ятає
# Ніколи_знову
#UA_Разом
#МиСильні
#Все_буде_Україна
#Україна_переможе
0 коментарів