Важко уявити сучасний світ без інтернету. Всесвітня павутина заполонила мало не всі сфери життя. А у 2020 році у зв’язку із поширенням коронавірусу сфери торгівлі та послуг поступово перекочували в систему online. Сьогодні в інтернеті можна реалізувати базові потреби: придбати усе необхідне: продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу з закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті. Як не стати жертвою шахраїв в та що робити, щоб не потратили у пастку.

Міністерство освіти і науки України рекомендує провести освітні заходи на тему платіжної безпеки в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству “Шахрай Гудбай”

Долучився до цих заходів 13 листопада 2023 року і наш заклад освіти (в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай, яку ініціював Національний банк України та ТАЛАН – центр фінансових знань Національного банку України.)

З метою ознайомлення здобувачів освіти з історією розвитку шахрайства з грошима, інформування щодо загроз сучасного платіжного шахрайства та опанування правил платіжної безпеки було проведено директором закладу, Ларисою Ігорівною Дубовик заняття “Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства”.

Лариса Ігорівна, ментор – розказала, та показала на конкретних прикладах із власного життя всі ризики та загрози, які можуть трапитися в житті учнів , а також вчила їх правилам платіжної безпеки.

Окрім того, учасники отримали інформацію про особливості підробки банкнот, найчастіше підроблювану банкноту сьогодення, шахрайство з платіжними картками.

Під час презентаційних матеріалів наданих Національним банком України було акцентовано на тому, як швидко визначити справжність банкнот, досліджено сучасні методи підробки, історію платіжної картки та вплив соціальної інженерії на шахрайські схеми сучасності, злочини з грошима у віртуальному просторі, скімінг, фішинг. Також була представлена інформація про способи захисту грошей від кібершахрайства, процедуру звернення до кіберполіції під час виникнення даних злочинів.

Така змістовна та цікава розповідь стала можлива завдяки інформаційному середовищу з фінансової грамотності від НБУ, просвітницьким заходам від НБУ під егідою заходів #ШахрайГудбай та його базовим освітнім ресурсам.

І це було не лише теоретика. Наступним етапом марафону стало проведення практичного заняття-ділової гри “КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!”, яка складалася з 5 турів, що були дуже цікавими. Учні  8-б і 9-б класів розвʼязували кросворди, відгадували ребуси, продовжували прислів’я, розшифровували анаграми й творчо працювали…
Дана гра також була запропонована в рамках заходів від НБУ #ШахрайГудбай та його базових освітніх ресурсів.

Всі учасники отримали масу позитивних емоцій, цікаву інформацію , перевірили свої знання з платіжної системи, ще й прокачали свої знання та вміння вчасно виявляти шахраїв, захищати свої особисті дані та безпечно користуватися мережею Internet.

Тож будьте пильні та  дотримуйтесь порад з платіжної безпеки!

Віримо, що саме таке активне покоління достойно розбудує нашу державу!

#ШахрайГудбай

#НБУ

#СШ110

Категорії: НОВИНИ ШКОЛИ

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.